Okolí našeho ubytování

V okolí Zaječí naleznete Novomlýnské nádrže, chráněnou krajinnou oblast Pálava a poblíže také leží Lednicko-valtický areál, kde se nacházejí světoznámé turisticky oblíbené památky jako lednický a valtický zámek, minaret, Janův hrad a nespočet dalších. Nedaleko je též historické město Mikulov u kterého se rozkládají Pálavské vrchy. Celé okolí je vhodné pro pěší a cyklistickou turistiku, spojenou z možností ochutnávky zdejších vinikajících vín.
Samotná obec Zaječí nabízí v tomto směru mnoho možností. Kromě mnohých vinných sklípků je zde možnost vykoupat se v přírodním koupališti, či přímo Novomlýnských nádržích, využít sporotvní areál, kde je k dispozici víceúčelové hřiště s umělým povrchem. V okolí přírodě je několik rybníků, kde je možnost si zarybařit. V rámci okolních cyklistických tras se turista může projet kolem rybníků, mokřadů, luk, lužních lesů až do Lednice. V blízkosti je také několik rozhleden, nabízejících výhled do celého kraje.
Přímo u penzionu si pak můžete vyjít k blízké Kapli sv. Floriana, u které je posezení s nádherným výhledem na celé okolí.
Budeme rádi pokud se přijedete sami přesvědčit.

Pálava (9 km)

Lednicko-valtický areál (10-15km)

Lednicko-valtický areál – Minaret, Janohrad, Sv. Hubert

Rozhledna Maják (1km)

Nové Mlýny – nádrže (3km)

Lednicko-valtický areál – Reistna

Jeskyně na Turoldu (12km)

Dolní Věstonice – Venuše (10km)

Další rozhledny v okolí
– Bořetice – Kraví hora (9km)
– Boleradice – Nedánov (12km)
– Nový Poddvorov – Na Podluží (15km)
– Velké Pavlovice – Slunečná (7km)

Přímo u penzionu

Kaple sv. Floriána (50m)
Od kaple je jedinečný rozhled do okolní krajiny,
hlavně pak k Novomlýnským nádržím a na Pálavu.
Okolí kaple je parkově upraveno a je zde zbudováno i posezení.